• Haberler
  • Spor
  • Başkan Yrd, Özköse Son Gelişmeler Hakkında Basın Bülten Yayımladı...

Başkan Yrd, Özköse Son Gelişmeler Hakkında Basın Bülten Yayımladı...

Adil Gevrek'in ayladır kulüple ilgili her şeyin 'olumlu' olduğunu söylüyor,ancak 11 ayın sonu transfer tahtası kapalı , herşey olumsuz

Adil Gevrek’in ayladır kulüple ilgili her şeyin ‘olumlu’ olduğunu söylüyor,ancak 11 ayın sonu transfer tahtası kapalı , herşey olumsuz
YENİ Malatyaspor FOTOĞRAFLARLA YÖNETİLİYOR ,olumlu algısı şehre lanse edilmeye çalışılıyor ,sonuç hüsran
“7-8 aydır bütün cümleleri olumlu. “Transferin önünü ne zaman açacağız?” diye soruyoruz, “Önümüzdeki ay” diyor. “Siyaset götürecek” diyor. 2-3 vekili bekliyoruz ki bizi Gençlik ve Spor Bakanlığına götürsün ki destek alalım. Bu süreçlerin hepsini yaşadık. 8-9 ay geçti kimse bizi götürmedi. En son AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci bir hamle yaptı. O da “Artık mecbur kaldım, götürmek durumundayım” dedi. Ankara’ya gitti, bir fotoğraf verdiler. Şu anda YeniMalatyaspor fotoğraflarla yönetiliyor”
“BENİM DİSİPLİNLİK SUÇUM OLMADI”
Gevrek’in elinde herhangi bir proje ve kaynağın olmadığını ifade ediyorum ,
“Siyasetin bir desteği yok. Belediyeden verilen destek bulunmuyor. Desteğin neden olmadığını sorduğunuzda ‘Güven’ yok dediler. Güvenin olmadığı bir yerde herhangi bir çalışma yapamazsınız. Yönetimde kısa süre içerisinde gördüklerimi söyledim, beni disipline gönderdiler. Ben doğruları söylemeye devam edeceğim. Benim disiplinlik bir suçum olmadı, bir algı operasyonu yaptılar.”

“HERKES İSTİFASINI İSTİYOR”
Yönetimin bilgisi dahilinde görüşmeler yaptığını anlatan Özköse,
Yeni Malatyaspor Başkan yardımcısı Ahmet Özköse
“Adil Gevrek Başkan validen randevu alamadı. 3 ay valiyi, 3 Vekilleri bekledik sonuç çıkmadı Yönetim olarak toplantı yaptık, “Adil Başkan kimse randevu vermiyor, nedir durum?” diye sorduk. Sonra başkan ve başkan yardımcıları hepimiz bir koldan saldırıp, Yeni Malatyaspor için çıkar yol bulmak için çalışmalara başladık. Bende siyasiler ve iş insanlarıyla Yeni Malatyaspor’u kurtarmak için çalışmalara başladım. Yardım talep ettik ama herkes “Adil Gevrek varsa biz yokuz” dediler. Görüştüğüm herkes istifa etmesini istedi. Bunu kendisine de söylüyorlar ama bir kulağından girip diğerinden çıkıyor. Yeni Malatyaspor’un elçisi olarak yönetimin bilgisi dahilinde yapılan görüşmeleri paylaştım. Yönetim toplantısında kendisine bir güvenin olmadığı izlenimini aldığımı söyledim. “Adil Başkan siz görevi bırakın, ikinci başkan ya da başka biri başkan olsun” dedim. O da “Ben bu takımı bırakmam” dedi. Benden teminat istedi. “Bana teminat ver” dedi. “Sana nasıl bir teminat vereyim” dedim. Takımı bırakmayacağını, çözüm önerilerini söylememi söyledi. Benim konuştuğum insanlar, “Bizi Adil Gevrek ile buluşturmayın” dediler. Kendisiyle görüşmek istemediklerini, görevi bırakması halinde takıma el atacaklarını söylediklerini ilettim. Sonrasında toplantıdan çıktım, beni disipline gönderdiler, süreç devam ediyor"

“PARA VARSA GETİR, HERKES YARDIM EDER”
“Transfer tahtasını açsın ben yine Adil Gevrek’in yanındayım”
“11 aydır neyi bekliyor? “Bütçem var” diyorsun, cebinde beş kuruş para yok. “3 milyon Euro bütçemiz var” diyorsun, gelirsin Valilik nezdinde yeni bir hesap açar bu parayı hesaba yatırır, ona karşılık herkes sana inanır ve yardım eder. 3 milyon Euro parası olan bir adam, depremde şehit olan kalecisinin parasını veremez mi? Sen kalecinin 400 bin TL parasını vermeyen bir adamsın”
“ŞEHİT KALECİNİN PARASINI NEDEN ÖDEMİYORSUN?”
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 depremlerinde hayatını kaybeden takımın kalecisi Ahmet Eyüp Türkaslan’ın parasının ödenmesini defalarca söyledim ancak bir hiçbir şekilde ödeme yaptıramadım,Her şeye bir kılıf uyduruyorlar. Dedim ki “Parayı neden ödemiyorsunuz?” Mirasçılık probleminin olduğu söylendi. Bende bu konuyla ilgili bilgi aldım, davanın sonuçlandığını öğrendim. Mahkeme yüzde 50’si eşine, yüzde 25’i babası, yüzde 25’i de kardeşine verilmesi konusunda karar vermiş. Bunu duyunca şok oldum. Dava bitmiş, aile para bekliyor. Bu 6-7 aylık bir olay. Şehit olan kalecinin alacağını vermiyor, aileyi perişan ediyorsun. Çıksın desin ki “Ahmet Özköse yalan söylüyor.” Şehir bu kadar mı bitmiş,Sahipsiz bir durumda.
Gün gelecek bu yapılanların bedelline Malatya halkı er yada geç
Adil Gevrekten soracaktır..

YENİ MALATYA SPOR BAŞKAN YRD,
Ahmet ÖZKÖSE

Bakmadan Geçme