• Haberler
  • Çevre
  • Battalgazi Belediyesi Soğukta Açlıkla Mücadele Eden Can Dostlarımızı Unutmuyor

Battalgazi Belediyesi Soğukta Açlıkla Mücadele Eden Can Dostlarımızı Unutmuyor

Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, soğuk kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmamaları için ilçenin çeşitli noktalarına kuru mama bıraktı.

Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, soğuk kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmamaları için ilçenin çeşitli noktalarına kuru mama bıraktı.
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatları kapsamında dört mevsim sokak hayvanlarının mama ihtiyaçlarını karşılayan Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenebilmesi amacıyla ilçenin çeşitli noktalarına kuru mama dağıttı.
Can dostlarımızın günlük besin ihtiyaçlarını karşılamak için kuru mamaları ilçe genelinde dağıtım noktaları oluşturuldu ve kedi ve köpekler için besleyici değeri yüksek kuru mamalar farklı noktalara bırakılıyor. Mama miktarı bölgedeki hayvan sayısına göre değişiyor. Kış günlerinde sokak hayvanlarının olumsuzluk yaşamaması adına bu dağıtımlar belli aralıklarda devam ediyor.  
Başkan Güder: “Can Dostlarımızı Soğukta Yalnız Bırakmıyoruz”
Kış aylarının gelmesiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yanında olduklarını ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Dünya sadece biz insanlar için değil. Bu hayatı can dostlarımızla paylaşıyoruz. Bu dönemlerde en büyük zorluğu yaşayanlar dilsiz dostlarımız. Bu canları zor koşullarda yalnız bırakmamak bizim görevimiz. Soğuk hava koşullarında da sokak hayvanlarımızı zor şartlarda bırakmamak için çalışıyoruz. Özellikle yoğun soğukların olduğu, olumsuz hava koşullarının arttığı kış dönemlerinde mama dağıtımını arttıracağız. İlçe genelindeki can dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek ve aç kalmamalarını sağlamak amacıyla ekiplerimiz ilçemizin farklı bölgelerine kuru mama bırakıyor. Biz belediye olarak mama desteğine devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı da özellikle bu soğuk kış günlerinde can dostlarımıza sahip çıkmaya davet ediyorum.” dedi.
 

Bakmadan Geçme