• Haberler
  • Siyaset
  • MHP Pütürge, Doğanyol ve Kale ilçe kongrelerini de  yaptı

MHP Pütürge, Doğanyol ve Kale ilçe kongrelerini de  yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya'daki ilçe genel kurulları kapsamında Pütürge, Doğanyol ve kale ilçe genel kurullarını da yaparak tamamladı. Malatya'da şimdiye kadar Arguvan, Arapgir, Hekimhan, Yazıhan ilçelerinde de genel kurullarını tamamlamıştı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya’daki ilçe genel kurulları kapsamında Pütürge, Doğanyol ve kale ilçe genel kurullarını da yaparak tamamladı. Malatya’da şimdiye kadar Arguvan, Arapgir, Hekimhan, Yazıhan ilçelerinde de genel kurullarını tamamlamıştı.

MHP’nin yapılan genel kurullarında Pütürge’de i Ramazan Baytekin, Doğanyol’da Mehmet Kurt ve Kale’de ise Mustafa Avcı ilçe başkanı seçildiler. Genel kurullarda Cumhur İttifakı Belediye Başkanları  Kale Belediye Başkanı Murat Koca, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay’da katıldılar.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, “MHP’de kongre sürecimiz MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin de istediği bir atmosferde geçiyor. Kongrelerimiz huzur ve kardeşlik havasında, karşılıklı saygı ve samimi diyaloglara sahne oluyor. Çünkü biz 54 yıllık, yarım asırlık ama bin yıllık  yönetim tecrübesine sahip bir hareketiz. MHP, Malatya’da bugün aynı günde 3 tane ilçede genel kurul yapabilen, aynı anda 3 ilçede genel kurul gerçekleştirebilen güçlü bir teşkilata ve güçlü milliyetçi sivil toplum kuruluşlarına sahiptir. Tüm teşkilat mensuplarına gönülden teşekkür ediyorum.  Birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan, içimize fesat getirmek isteyenlere fırsat vermeden Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin 31 Mart 2023 yerel seçim hedeflerinin gerçekleşmesi için çalışmaya, Türk milletine hizmet etmeye devam edeceğiz. Şunu bir kez daha söylüyorum; MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin de büyük hassasiyet gösterdiği konulardan birisi deprem bölgesi ve depremzede vatandaşlarımızın sorunlarıdır. Gündemimiz depremdir.” şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanı Gökhan Gök ise, “Malatya’da 3 gün içinde 7 ilçede kongrelerimizi gerçekleştirdik. Hızlı hareket eden, hızlı çözüme ulaşan, halkın içinden çıkmayan MHP teşkilatı olarak, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. MHP’de birlik ve beraberlik olduğu için bugün 3 günde 7 ilçede genel kurul gerçekleştirebildik. Tüm ilçe başkanlarımızı ve ilçe yönetim kurulunda görev alan teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyor, günün her anında halkımızın hizmetinde olacaklarına inanıyorum.” İfadelerini kaydetti.

-MHP Pütürge İlçe Yönetimi
MHP Pütürge ilçe Başkanlığına Ramazan Baytekin seçilirken, MHP Pütürge İlçe Yönetim Kuruluna Mehmet Kulu, Ahmet Turan İlker, Yakup Korkut, Abuzer Arıkan, Ali Karakaş, Yaşar Ay, Murat Belen, Bayram Karadaş, Hüseyin Kabay, İsmail Birer, Raif Er, Yusuf Akçiçek, Aziz Doğan ve Mehmet Türkan seçilirken. MHP Pütürge İl Delegeliklerine de Ramazan Baytekin, Kürşat Ayaydın, Yakup Korkut, Bayram Canbay, İsmail Birer, Ali Karakaş ve Raif Er getirildiler.

-MHP Doğanyol İlçe Yönetimi
MHP Doğanyol ilçe kongresinde ilçe başkanlığına Mehmet Kurt seçilirken, MHP Doğanyol Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; Mehmet Kurt, Ekrem Kayan, Abdurrahman Tari, Edip Aydın, Hasan Aslan, Bayram Sunal, Recep Aram, Sinan Kurt, Fatih Kurt, Hüseyin Öztürk, Abdulvahap Paşahan, Engin Kocabey, Temur Mehmet Sevim ve Abdullah Çakır. MHP Doğanyol İl Delegeliklerine de Mehmet Kurt, Mehmet Temur Sevim ve Abdurrahman Tari getirildi.

-MHP Kale İlçe Yönetimi
Yapılan genel kurulda MHP Kale İlçe Başkanlığına Mustafa Avcı seçilirken, MHP Kale Yönetim Kurulu’na Hasan Basri Çetiner, Caiz Koca, Aydın Altınok, Şerif Aldemir, Murat Altunbey, Sadık Karaaslan, Ümit Ertuğrul, Yakup Karabulut, Veysel Akgül, Nihat Aslantepe, Uğur Murat Duran, Selim Gül, Abdulhamit Karadağ ve Hanifi Sakız seçilirken, MHP Kale İl Delegeliklerine de Mustafa Avcı, Hasan Basri Çetiner, Nihat Aslantepe ve Serkan Aydındır getirildi.

Bakmadan Geçme