Naci Görür'den uyarı

Manisa'da gece saatlerinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür ile Prof. Dr. Şükrü Ersoy, dikkati çeken uyarılarda bulundu. Görür, 'Hasarlı binalardan uzak durun' dedi.

Manisa'da gece saatlerinde meydana gelen depremin ardından AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı. 

Saat 01.36 sıralarında yaşanan depremin büyüklüğü 4.8 olarak açıklandı. AFAD depremin derinliğini 10.24 km Kandilli Rasathanesi ise 12.7 km olarak paylaştı.

Deprem İzmir, Aydın ve Balıkesir'de de hissedildi.

ŞÜKRÜ ERSOY, MARMARA'YA DİKKAT ÇEKTİ
Prof. Dr. Şükrü Ersoy "Ülkemiz bir deprem ülkesi. 4.8 insanların kaygı duyacağı bir deprem. Uzun süreden beri bir deprem yok Batı Anadolu'da 70'lerden beri. Türkiye'de 5.5'in üzerindeki depremler hasara neden olduğu düşünülürse 4.8 ciddi bir deprem. Manisa çevresinde de çok yıkıcı depremler var. 4.8 büyüklüğündeki bu deprem İstanbul'dan hissedilmez. Uzak bir yer. Bazen hissedildiği oluyor. Bursa, Çanakkale gibi illerdeki depremleri hissediyoruz. Manisa uzak hissedilmez. Buradaki deprem Marmara'daki fayı etkilemez. Marmara'daki deprem ayrı burayı etkilemesi söz konusu olamaz" dedi.

NACİ GÖRÜR: HASARLI BİNALARDAN UZAK DURUN
Prof. Dr. Naci Görür de depreme ilişkin yaptığı paylaşımda, "Deprem Soma-Kırkağaç Fay zonunun kuzeyinde ve Büyük Işıklar-Savaştepe arasında. Muhtemelen bu yörede yer alan ve Büyük Işıklar'a doğru uzanan KD-GB uzanımlı kısa fayların devamında. Hasarlı binalardan uzak durunuz" dedi.

Bakmadan Geçme