• Haberler
  • Çevre
  • Pütürge'de Asfalt Çalışmalarını Sürdürüyor

Pütürge'de Asfalt Çalışmalarını Sürdürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge'ye bağlı Esencik, Aslankent, Köklükaya, Örencik ve Sakkuşağı bölgelerinin yolları asfaltlanıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pütürge’ye bağlı Esencik, Aslankent, Köklükaya, Örencik ve Sakkuşağı bölgelerinin yolları asfaltlanıyor.

Yaklaşık 40 yıldır toz ve çamur içinde kullanılan bölge yolları asfaltla buluştu. Esencik’te 10, Aslankent’te 10, Köklükaya’da 17, Örencik’te 28 ve Karagöl’de 28 kilometre olmak üzere toplam 93 kilometrelik yol ağı asfaltlandı. 
Malatya’nın güneydoğu sınırında yer alan güneyi Gerger’e, doğusu Diyarbakır sınırına bağlanan Aslankent halkı yıllardır yollarının asfaltlanmasını bekliyordu. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatlarıyla bölge halkının bu özlemi giderildi.    

“UZUN SÜRE KONUŞULACAK, UNUTULMAYACAK BİR HİZMET”
Malatya’ya 115 kilometre mesafede bulunan Aslankent mahallesinin yollarının asfaltlanmasının bölge halkı için unutulmayacak bir hizmet olduğunun altını çizen Aslankent Mahalle Muhtarı Hikmet Gürel, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan için, “Aslankent’e bir eser bıraktı” dedi. 
Gürel yaptığı konuşmada, “Aslankent’e yol 1986 yılında gelmiş. Yollarda toz, duman, çamur derken bu günlere geldik. Selahattin Gürkan Başkanımızdan Allah razı olsun. Gerçekten Aslankent’e bir eser bıraktı. Bölgemiz için tarihte bir ilk oldu. İnşallah devamı gelir. Bu hizmet uzun süre konuşulacak, unutulmayacak bir hizmettir. Tabi ki başka hizmetleri de var, ama bölge halkı bu hizmeti çok bekledi. Uzun yıllar bekledik. Yollarımız asfaltlanacak denildiği zaman herkes heyecanlandı. Yollarımız asfaltlandı, tertemiz oldu. Bizi çamurdan, tozdan kurtardı. Emek veren herkesten Allah razı olsun. Sakkuşağı bölgesi ve Aslankent bölgesi halkı adına Selahattin Gürkan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun” ifadelerini kullandı. 

“SELAHATTİN GÜRKAN’A NASİP OLDU”
Pütürge’ye 43, Malatya’ya 115 kilometre mesafede bulunan Aslankent halkının, daha önceki dönemlerde de yolların asfaltlanmasını beklediğini belirten Gürel, konuşmasına şöyle devam etti: “Ben 25 sene minibüs şoförlüğü yaptım. Hala da yapıyoruz. Yollarımız toz, duman içindeydi. Selahattin Gürkan Başkanımızdan önceki dönemlerde de buraya gelenler ‘yapacağız, edeceğiz’ diyorlardı; ama yollarımız Selahattin Gürkan’ın talimatıyla yapıldı. Bu iş ona nasip oldu. Görevinde başarılar diliyorum. İnşallah devamı da gelir.”

“YOLLARDAN DOLAYI YILLARDIR ÇİLE ÇEKİYORDUK”
Esencik Mahalle Muhtarı Necmettin Toraman da asfaltlanan yollar için memnuniyetini dile getirerek, “Başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’a ve ekibine çok teşekkür ederiz. Yollarımız asfaltlandı. Yollardan dolayı yıllardır çile çekiyorduk. Başkanımız söz vermişti. Sağ olsun yaptı. Emeği geçen herkese şahsım ve mahallem adına teşekkür ediyorum” dedi.  


“ALLAH’IN İZNİYLE BURADA BİR SIKINTI KALMAYACAK”
Bölgede asfalt serim çalışmalarını yapan Büyükşehir Belediyesi çalışanlarından Mehmet İnce de Gerger bağlantılı yol ile ilgili bilgiler vererek, “Çukur köyü 10-15 haneden, Esencik köyü yaklaşık 200 haneden oluşmaktadır. Gerger bağlantılı olan yolun yapımıyla Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Hakan Demir ilgilendi. Kendilerinden Allah razı olsun. Ben de 30 senedir bu işi yapıyorum. Allah’ın izniyle burada bir sıkıntı kalmayacak. Allah devletimize zeval vermesin. Selahattin Başkanımız baş tacıdır. Bu yol gerekliydi; çünkü çok kestirme bir yol. Aşağı yoldan gidildiğinde 20 kilometre gidiliyordu. Yol tamamlandığında yaklaşık 15 kilometre daha az gidilecek. Elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. 
 

Bakmadan Geçme