• Haberler
  • Genel
  • Ülkü Ocaklarından 24 Kasım Öğretmenler Gününde Anlamlı Etkinlik

Ülkü Ocaklarından 24 Kasım Öğretmenler Gününde Anlamlı Etkinlik

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, İnönü Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer alan pembe yolda, resim sergisi düzenleyerek aşure ikramında bulundu.

Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, İnönü Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yer alan pembe yolda, resim sergisi düzenleyerek aşure ikramında bulundu.

Yapılan etkinlik ve 24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanı Turgay Şengönül: "Toplumun her ferdini ayrı ayrı yetiştiren öğretmenlerimiz bir toplumun huzur ve mutluluğunda, gelişip kalkınmasındaki rolü kelimelerle ifade edilemez. Böylesine kutsal bir mesleğin sahiplerini mihnet içinde bırakmak değil, onları minnetle hatırlamak, aziz öğretmenlerimizi el üstünde tutmak gerekir. Bizlerde Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı olarak bugün şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizi hem hatırlamak hemde öğretmenler gününü kutlamak için böyle bir etkinlik düzenledik. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslek olduğunu vurgulamak isterim. Milletlerin geleceğini şekillendiren öğretmenlerimizin çalışmaları emekleri her türlü takdirin üstündedir. Günümüzde gençlerimizin her türlü gayri milli ve gayri ahlaki saldırılara maruz kalması ve özellikle sosyal medya üzerinden gençlerimizin tabiri caizse esir alınması öğretmenlerimizin sorumluluğunu kat ve kat artırmaktadır. Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini en güzelini hak etmektedir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk “Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun millet; henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır” sözüyle de öğretmenlerimizin Türkiye’nin çağdaşlaşmasındaki önemi açıkça ortaya koymaktadır.


Memleketin gelişip, yükselmesinde öğretmenlerimiz kadar mesai yapan, onlar kadar emek harcayan başka bir meslek dalı yoktur. Toplumun her ferdini ayrı ayrı yetiştiren öğretmenlerin bir toplumun huzur ve mutluluğunda, gelişip kalkınmasındaki rolü kelimelerle ifade edilemez. Böylesine kutsal bir mesleğin sahiplerini mihnet içinde bırakmak değil, onları minnetle hatırlamak, aziz öğretmenlerimizi el üstünde tutmak gerekir.

Öğretmenlerimizin ne kadar önemli bir görevi yapmakta olduğunu bizlere hatırlatan Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehit öğretmenlerimiz, görevine devam eden ve tüm öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlar, hürmetlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme