• Haberler
  • Genel
  • Vali Ersin Yazıcı Müsiad 'Dost Meclisi' Toplantısına Katıldı

Vali Ersin Yazıcı Müsiad 'Dost Meclisi' Toplantısına Katıldı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Malatya Şubesi Tarafından Düzenlenen 'Dost Meclisi' Toplantısına Katıldı

Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında düzenlenen Dost Meclisi toplantısına; MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Yunus Akçin, Genç Müsiad Malatya Şube Başkanı Yusuf Erdemir, yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.
Dost meclisinde yer almaktan memnuniyetini ve mutluluğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Öncelikli olarak Musiad başkanı ve ekibine, meclise davet etmelerinden ötürü teşekkür ediyorum. 11 ilin aynı anda yaşadığı depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Malatya’ya, zorlu bir döneminde göreve geldim. Malatya ilimiz dahil olmak üzere diğer on ilimiz 6 Şubattan bu zamana birçok güçlüğü içinde barındıran meşakkatli bir süreç içerisinde yaşamlarını sürdürmeye devam etmektedir. Büyük felaketin ardından depremin insanlar üzerinde yarattığı travmalardan ötürü yaşanan psikolojik, sosyolojik ve fiziki sorunlara çözüm olabilmek adına bu ilde bulunmaktan ve görev yapmaktan dolayı mutluyum. Bu anlamda görevlendirme hususunda başta Cumhurbaşkanımıza sonrasında ise İçişleri Bakanımıza bu konuda müteşekkirim. Çünkü depremi yaşamış biri olarak onlara fayda sağlayacak şekilde görevi icra etmeye çalışıyorum. Gerçekleşen yıkımlarla beraber insanlar hem evlerini hem mallarını hem de canlarını kaybettiler. Yaşanan kayıpların ardından zor ve müşkil duruma düşen insanlara yaşamlarını kolaylaştıracak ve iyileştirecek koşullar ve imkanlar sunarak onların duasını almaya talibim. Malatya ilinde görev sürem bittiğinde arkasında iyi şeyler söylenen bir insan olmayı ümit ediyorum. Bu durumun benim elimde olduğunun farkındayım. Bu şehire güzel bir şekilde hizmet ettiğim süre zarfında bu şehrin insanları mutlaka hayırla beni yad edeceklerdir. Çünkü şunu biliyoruz ki Malatyalı hemşehrilerimiz kadirşinas insanlardır. Zor ve güç dönemde yapılan iyilikleri, gayretleri, Malatyalı vatandaşlarımızın karşılıksız bırakmayacaklarını çok iyi biliyorum. Sizlerle birlikte bu görevi yapmaya ve şehri ayağa kaldırmaya gayret edeceğim.  Malatya’mızı da bu düşünceler ve çalışmalar doğrultusunda eskisinden daha güzel hale getireceğiz.” dedi. 
Toplantı bitiminin ardından Müsiad başkanı ve üyeleri ile birlikte Vali Ersin Yazıcı fotoğraf çekimini gerçekleştirerek programı sonlandırdı.
 

Bakmadan Geçme