Yeniden Refah Partisi Encümen Tanıtım Toplantısı

Yeniden Refah Partisi Malatya Battalgazi Belediyesi Encümen tanıtım toplantısını Orduzu'da gerçekleştirdi.

Yeniden Refah Partisi Malatya Battalgazi Belediyesi Encümen tanıtım toplantısını Orduzu’da gerçekleştirdi.
Yeniden Refah Partisi Battalgazi Belediyesi Encümen aday adayı Mustafa Fırat tarafından organizesi gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Yeniden Refah Partisi Battalgazi İlçe Başkanı Yusuf Polat, Yeniden Refah Partisi Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Bilal Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Orduzu mahallesinde bir düğün salonunda gerçekleştirilen encümen tanıtım toplantısına bir konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Battalgazi Belediyesi encümen aday adayı Mustafa Fırat, girmiş olduğu yolda yalnız bırakmayan Orduzu’lu ve Battalgazi’li vatandaşlara teşekkür ederek, “Beni bu yolda yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önümüzde bir seçim var. Bizim yıllardır Orduzulular olarak belediyelerde en geç hizmet aldığımız zamanları hepimiz biliyoruz. Bunun acısını her köşede beraber konuştuk ama bir türlü çözüm üretemedik. Her zaman Orduzu  ötelenmiş bir malzeme oldu. Merkeze en yakın olmasına rağmen en çok en geç hizmeti  aldı. İnşallah bu seçimlerde Yeniden Refah Partisi ile ve inşallah bizi de layık görürlerse sizlerinde desteği ile çok güzel hizmetler yaparak sizlere layık olmaya çalışacağız..”ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi Battalgazi İlçe Başkanı Yusuf Polat ise yaptığı konuşma da, Hem Battalgazi hem de Büyükşehir Belediyesini alacaklarını iddia ederek, “Gerek Battalgazi İlçe Başkanlığı Gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak adaylarımız Bilal Yıldırım ve Ayetullah Geçen ile birlikte Orduzu’ya büyük önem veriyor ve hassasiyet gösteriyoruz. Özellikle depremden sonra yaşanan sıkıntıları bu ilçenin bir evladı olarak  yakinen biliyoruz. Önceliğimiz depreme dayanıklı konutlar ve imar. Battalgazi ilçesinde Ayetullah Başkanım ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayımız Bilal Yıldırım ile tüm sıkıntıları biliyoruz. Bu sıkıntılar içinde Yeniden Refah Partisi kadroları Malatya’lı vatandaşlarımız için hazırdır. 31 Aralık yerel seçimlerinde zafer Yeniden Refah Partisinde olacak . Refahlı Şehirler için Güvenli yarınlar için 31 Mart’ta bizler hazırız ve Malatyalı vatandaşlarımıza hizmet için sabırsızlıkla bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.
Battalgazi’yi ve Büyükşehir Belediyesini fethedeceğiz diyen Yeniden Refah Partisi Battalgazi Belediyesi Başkan Adayı Ayetullah Geçen, “Biz Allah ile birlikte olursak, Allah bizlerle birlikte olduktan sonra Biz Battalgaziyide Büyükşehir ide fethedeceğiz inşallah.” Dedi.

AYETULLAH GEÇEN ORDUZU EVLADIDIR
Yeniden Refah Partisi Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen , “Biliyorsunuz Ayetullah Geçen Orduzu evladıdır. Bugün Orduzu’ya onbirinci proğramımızı yapıyoruz. Orduzu evladına sahip çıktı.  Ayetullah Geçende Orduzu’ya yakışan işler yapacak inşallah. Bizler gelecek nesillere inançla kurulmuş , acıyla bükülmüş, şerefle bezenmiş ulvi bir dava mücadelesi bırakmaya çalışıyoruz. Bizim belediyeciliğimiz Allah’ın ayetlerine Peygamberimizin sünneti seniyyesine uygun, hakkaniyetli, adaletli mazlumun olmadığı bir Battalgazi olacak inşallah. Ve diyoruz ki sahipsiz bir Battalgazi’nin batması haktır, sizler Battalgazi’ye sahip çıkarsanız Battalgazi batmayacaktır.  Battalgazi üvey evlat muamelesi görüyor. ,İkinci sınıf muamele görüyor. Bunun sebebi de tembel şımarıklık beceriksiz yerel yöneticilerden dolayı kaynaklanıyor. Biz üretken çalışkan bir belediyeciliği hayata geçireceğiz. Orduzu ve Battalgazi’nin problemlerini biliyoruz. Allah nasip ederse Orduzu’ya çok ciddi projelerimiz var. İmar problemlerini çözeceğiz. Hem gerek sosyal tesisleri icra edeceğiz. Bu tembel yöneticilerin karşısına çıkacağız,  cesaretli iradeyi ortaya koyacağız. Sizlerde bugüne kadar sahip çıktınız seçimden sonrada kardeşinize sahip çıkarsanız Battalgazi’yi imar edeceğiz ihya edeceğiz inşallah.
Biz yapamayacağımız hiçbir şeyi söylemiyoruz. Ama söz verdiğimiz projeleri uygulayacağız. İlk hedefimiz depremin yaralarını saracağız. İvedi bir şekilde mağdur olan vatandaşlarımıza 2 katlı müstakil evler yapacağız. Battal Gazili esnaflarımızın ticarethanelerini ivedi bir şekilde yapıp hayata geçireceğiz ve yazın sonunda teslim etmiş olacağız.” Dedi.

Orduzu’da gerçekleşen Battalgazi Belediyesi Encümen aday adayı tanıtım toplantısına katılan Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal yıldırım, kalabalık ortamı görünce çok duygulandığını dile getirerek, “Şu anda burada bu kalabalığı görünce inanın çok duygulandım. Çünkü biz partiyi ilk kurduğumuzda sağdan saysan beş soldan saysan beş kişiydik. Ama şimdi bakıyorum salonlara sığmıyoruz bu şunu gösteriyor, Yeniden Refah Partisi il genel seçimlerde hem Battal gaziyi hem de Yeşilyurt’u ve bütün ilçelerle beraber Malatya Büyükşehir Belediyesini alacak ve arkasından 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Dr. Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı seçeceğiz inşallah. 14 Mayıs seçimlerine giderken birileri bize diyordu ki on bin oy alamazsınız . Anket firmaları bizi Malatya’da yüzde  3 gösteriyordu. Türkiye genelinde yüzde 1 gösteriyorlardı. Ama 14 Mayıs akşamında gördük ki, Malatya’da 9,5 i görünce sus pus oldular. Şimdi aynı anket firmaları Malatya’da yüzde 17-18 şu anda. Bu ne demektir üçle çarptığınıza yüzde 54’le Malatya’da oy alacağız. Malatya’da bütün belediyelerde ve ilçelerde genç dinamik ve Allah’tan korkan kadrolar ile yönetime geliyoruz inşallah.” Dedi.

CİMER’E ŞİKAYETLER DEĞERLENDİRİLMİYOR
Türkiye’de cimere giden şikayet en baştaki il Malatya olmuştur diyen Bilal Yıldırım, “ Malatyalılar en çok depremden dolayı şikayetlerini cimere yazmışlardır. Biz diyoruz ki sizin cimere yazdığınız şikayetleri kimse görmüyor okumuyor.  O kadar çok şikayet gidiyor ki  biz şikayetimiz cimer yerine 31 Mart akşamı sandıklarda göstereceğiz. Sandıklarda Yeniden Refah Partisine oy vererek ve Malatya’da bir değişimi gerçekleştirerek şikayetlerinizi yukarılara göstermiş olursunuz.  Bizi yöneten insanlar diyecek ki Malatya’da ciddi bir sıkıntı var , Malatya’da yerel yönetimde değişim oldu demek ki yerel yöneticiler işlerini yapamamışlar.
Bizim Malatya’da daha ağır hasarlı binaların yüzde 25’i yıkılmadı. Ve Adıyaman’da Hatay’da Maraş’ta ortalama yapılan konut sayısı 30 binin üzerindeyken bizim Malatya’da daha 4 bin 200 konut yapılmaktadır. Biz Malatya Belediyesini kazandığımız zaman Malatya’nın parası Malatya’ya gelen paraları car cur etmeden yine hizmet etmek için kullanacağız. Şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme