• Haberler
  • Siyaset
  • Yıldırım, Deprem sürecinde özel çocuklara özel destek verilmeli

Yıldırım, Deprem sürecinde özel çocuklara özel destek verilmeli

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Rönesans Konteyner Kenti'nde özel çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.

Yeniden Refah Partisi Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bilal Yıldırım, Rönesans Konteyner Kenti’nde özel çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.

Ailelerin sorunlarını dinleyen Bilal Yıldırım, “Ben siyaset öncesinden de, sonrasında da özel çocuklarımızla her zaman bir arada oldum, bir araya geldim. Yerel yönetimler, yerel kurumlar her zaman özel çocuklarımızın yanında olmalıdır. Herkesin karşılaşabileceği bu durumu yaşayan ailelere her zaman destek olmalıyız.” dedi.

Bilal Yıldırım, “Deprem sürecinde özel çocuklar ve engelli kardeşlerimiz herkesten daha fazla sıkıntı çekti ve halen büyük sıkıntı içindeler. Özel çocukları olan ailelere bu süreçte daha fazla destek ve katkı sunulmalı, özel programlar yapılmalı. Deprem sürecinde belediyelerimizi özel çocukları olan ailelerin yanında göremedik, engelli bireyleri olan ailelerimizin yanında göremedik” İfadesini kaydetti.

Bakmadan Geçme