Bodrum’da 250 polis ile barlar sokağında Huzur operasyonu

Bodrum’da bulunan Gümbet barlar sokağına Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 250 polisin katılımıyla dev operasyon düzenlendi.

Bodrum’da 250 polis ile barlar sokağında Huzur operasyonu ASAYİŞ

Bodrum’da bulunan Gümbet barlar sokağına Bodrum ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 250 polisin katılımıyla dev operasyon düzenlendi. Barlar sokağında düzenlenen “Huzur” operasyonunda ünlü mekanlar didik didik arandı.

Meşhur Bodrum gecelerinin vazgeçilmez adresi Gümbet barlar sokağına Muğla ve Bodrum Emniyetinden 250 polisin katılımıyla “huzur” operasyonu düzenlendi. Türkiye’nin en ünlü Eğlence kulüplerine giren polisler işletmeleri didik didik aradı. Polisler bir yandan kimlik sorgulaması yaparken bir yandan ise üst araması ve personel sorgulaması yaptı. Asayiş, narkotik, kaçakçılık ve terör şube ekiplerinin katıldığı operasyonda 250 polisin yanı sıra 2 polis köpeği de görev aldı.

Ünlü kulüpler didik didik arandı

Türkiye’nin ve Bodrum’un en ünlü eğlence mekanlarına giren polis ekipleri yaklaşık 1 saat boyunca işletmeleri aradı. Dj kabininden, bar arkasına, sanatçı kulislerinde personel odalarına kadar arama yapan polisler aranmadık yer bırakmadı. Pasha clup sahibi Zeynel Kılınç uygulamanın daha sık yapılması gerektiğini açıklayarak "Bodrum’da bu tip uygulamalar sıklaşmalı. Biz bu tür uygulamaları istiyoruz. Güvenlik için çok iyi oluyor. Biz işletme olarak sonuna kadar desteğiz bu tip uygulamalara" dedi.

İşletmeci Levent Akbulut ise "kendi güvenliğiniz için bu uygulamalar önemli. Biz polis ekiplerimize yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu uygulamalar sıklaşmalı" ifadelerini kullandı.

Polisleri alkışladılar

Polislerin gece kulüplerine girdikten sonra eğlence yarıda kesildi. Sessizliğe bürünen gece kulüplerinde dj ler anons çekerek yerli ve yapancı turistlerin kimliklerini çıkarmalarını söyledi. Bir clupte performans gösteren Dj Mali clupteki uygulamanın bitmesinin ardından anons çekerek Emniyet mensuplarına tebrik etti. Yaklaşık bin 500 kişinin bulunduğu eğlence mekanında ki tatilciler hep birlikte Polis ekiplerinin yaptıkları uygulamayı tebrik etmek için alkış çaldı.Aramalar bittikten sonra yarıda kesilen eğlenceler kaldığı yerden devam etti.

Tatile gelen vatandaşlar ise uygulamadan dolayı memnun olduklarını ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom