Yedekci, Sıradaki Yer Sultangazi Mi?

Yedekci, Sıradaki Yer Sultangazi Mi? POLİTİKA

Chp'li Yedekci'den Çevre Ve Şehircilik Bakanı'na Zor Sorular, Rant Rakabetinde Bozulmak İstenen Sıradaki Yer Sultangazi Mi?

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekci, Sultangazi'de mağdur edilen vatandaşları ziyaret ederek onların sorunlarını dinledi ve sorunları meclis gündemine taşıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı   Mehmet  Özhaseki'nin yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde Sultangazi'de parsel değişikliği ve yeni imar planıyla yapılmak istenenin ne olduğunu sordu.

CHP'li Yedekci, "Sultangazili vatandaşlarımızın tapularını kıymetsiz bir kağıt parçasına dönüştürülmek istenmesindeki sebep nedir? Vatandaşlarımızın resmi güvencesi olan tapularının içinin boşaltılıyor olması hukuka aykırı bir durumdur. Bu sürecin takipçisi olacağız ve vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi için mücadele edeceğiz" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci'nin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye yönettiği sorular şu şekilde:

1.    Sultangazi’de, parsel değişikliği ve yeni imar planlamalarıyla vatandaşlar neden mağdur edilmektedir? Vatandaşların alın teriyle edindikleri topraklarına göz mü dikilmektedir? Bu tapulu araziler hangi yandaşlara peşkeş çekilmek istenmektedir?
2.    Sultangazi’de hangi gerekçelerle parsel değişikliği yapılmaktadır? Vatandaşların mülkiyet güvenliği konusunda kaygısı yaşamasının sorumluları kimlerdir?
3.    Vatandaşların mal varlıkları tapularında sınırları metrekare cinsinden belli olduğu halde, yeni imar ve parselasyon planlamaları sonrası hangi gerekçelerle küçültülmüştür? Bu durum vatandaşların tapulu mallarına el koymak anlamını taşımaz mı?
4.    Kıt kanaat birikimleriyle mülk edinen Sultangazili vatandaşlarımızın mülk sorunuyla karşı karşıya getirilmesi sosyal devlet anlayışına aykırı değil midir? Mülk edinme ve mülk güvenliği sorununu ortadan kaldırmak sosyal devlet olmanın gereği değil midir?
5.    Sultangazili vatandaşlarımızın topraklarından; hangi milletvekilleri, belediye başkanları, iş adamları rant sağlamak istemektedir? Rant sağlama rekabeti yüzünden bozulmak istenen sıradaki yer Sultangazi midir?
6.    Vatandaşlarımızın resmi güvencesi olan tapunun içini boşaltmak hukuksuzluk değil midir?
7.    Sultangazi’deki yeni imar ve parselasyon planlamasıyla mağdur olan vatandaşlar için hangi ne tür çözüm geliştirilecektir?

Kaynak:  - Bülten
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom